lek. Rafał Duda

Pediatra

RDuda

Umawianie wizyty:

Rafał Duda - ZnanyLekarz.pl

O mnie...

Po zakończeniu studiów staż podyplomowy odbywałem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Staż cząstkowy z pediatrii odbyłem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Specjalizację z pediatrii zrealizowałem w Oddziale Kardiologii Dziecięcej WSS przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Ze względu na chęć rozwijania pasji i czerpania doświadczenia z różnych ośrodków część staży cząstkowych jak dermatologia czy pulmonologia i alergologia odbywałem poza Wrocławiem (Warszawa, Rabka-Zdrój).

Od początku specjalizacji dodatkowo zajmowałem się rozwijaniem umiejętności w gabinetach pediatrycznych podstawowej opieki zdrowotnej (NZOZ PROXIMUM oraz NZOZ Nowy Dwór we Wrocławiu). Niedługo potem zacząłem pracę w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, a następnie w podobnej placówce Przychodni Kosmonautów we Wrocławiu. Po zakończeniu współpracy z przychodniami POZ i opieką nocną i świąteczną rozpocząłem pracę w Dolnośląskim Centrum Dziecięcym we Wrocławiu na stanowisku lekarza pediatry. W latach 2017-2018 pełniłem funkcję dyrektora ds lecznictwa DCD. Współpracę zakończyłem w listopadzie 2020r.

Od roku 2016 jestem związany z Centrum Medycznym Baby Clinic we Wrocławiu, gdzie pracuję do chwili obecnej. Prowadzę tam konsultacje dla dzieci zdrowych (profilaktyka) i chorych. Od 2019 w Baby Clinic jestem badaczem w projekcie oceniającym skuteczność palivizumabu w profilaktyce zakażenia RSV w szczególnych grupach pacjentów.

Po zakończeniu specjalizacji w 2018r przez rok świadczyłem dyżury pediatryczne w Szpitalu Powiatowym w Głogowie, gdzie opiekowałem się pacjentami Oddziału Pediatrycznego i odcinka pediatrycznego SOR. 

W latach 2014-2021 świadczyłem domowe wizyty lekarskie na terenie Wrocławia i okolic.

Od listopada 2020 r prowadzę prywatny gabinet pediatryczny przy ul. Zwycięskiej we Wrocławiu.

Obecnie od marca 2021 podjąłem współpracę z NZOZ Tesamed we Wrocławiu w Poradni Dzieci Chorych oraz  ZOZ w Bolesławcu, gdzie świadczę dyżury lekarskie w Oddziałach Pediatrycznym i Neonatologicznym.

W czasie szkolenia specjalizacyjnego chętnie brałem udział w szkoleniach naukowych, głównie krajowych. Brałem udział też w konferencjach międzynarodowych (Budapeszt). w roku ukończyłem szkolenie EPLS w Karpaczu, gdzie zostałem wyróżniony i nominowany do współpracy szkoleniowej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. 

W latach 2017-2019 byłem wykładowcą Forum Lekarza Praktyka, cyklu konferencji naukowych dla lekarzy, pielęgniarek i położnych na terenie Polski. Prezentowałem tam problematykę z zakresu kardiologii dziecięcej i pulmonologii.

Leczone dolegliwości:

  • infekcje,
  • drobne urazy,
  • zmiany skórne,
  • astma oskrzelowa,
  • niedokrwistość,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • opieka pediatryczna wieku niemowlęcego (rozwój, dieta, problemy skórne i brzuszne niemowląt).