OVO MEDICAL to specjalistyczne centrum medyczne oferujące wykwalifikowaną kadrą specjalistów posiadających do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny
Aby umówić się na wizytę zadzwoń pod numer:

(+48) 71-738-75-75

Zarejestruj się na wizytę online!

Skorzystaj z naszego wygodnego narzędzia do rejestracji internetowej. Wybierz specjalistę oraz dogodny termin.

Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chorób naczyń układu krwionośnego i limfatycznego. Chirurg naczyniowy zajmuje się udrażnianiem naczyń usuwając zrosty, tętniaki oraz wstawiając protezy naczyń.

Badania wykonywane lub zlecane przez chirurga naczyniowego

Podstawowym badaniem w diagnostyce naczyń krwionośnych jest USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych, kończyn górnych i dolnych oraz tętnic trzewnych. Badanie to pokazuje przepływ krwi w naczyniach pozwalając ocenić ich drożność, wydolność, przekrój. 

Leczenie schorzeń naczyniowych

Skleroterapia jest jedną z najczęściej stosowanych terapii stosowanych w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej. Polega ona na ostrzykiwaniu żylaków lekiem obliterującym.

Angioplastyka jest inną metodą leczenia niedrożnych naczyń, polegającą na wszczepieniu cewnika balonowego powodując rozszerzenie naczynia. Czasami do naczynia wprowadza się stenty (stalowe lub chromowo-kobaltowe sprężynki), które zapobiegają ponownemu zwężeniu naczynia. Leczenie to jest zwykle stosowane przy niedrożności tętnic szyjnych, wieńcowych oraz dolnych. Zabieg kontrolowany jest za pomocą urządzenia RTG.

Ateroktomia jest małoinwazyjnym zabiegiem przezskórny, który polega na usunięciu blaszki miażdżycowej za pomocą specjalnego urządzenia (aterektom) wprowadzanego przez cewnik do naczynia. Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym.

Schorzenia naczyniowe

  • miażdżyca
  • zespół stopy cukrzycowej
  • zator tętnicy płucnej
  • zwężenia i niedrożności tętnic
  • tętniaki
  • zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń (choroba Buergera)
  • ostre i przewlekłe choroby żył (m.in. niewydolność żył głębokich, choroba zakrzepowo-zatorowa, żylaki kończyn dolnych)
  • nowotwory naczyń krwionośnego

Chirurdzy naczyniowi konsultujący pacjentów w Ovo Medical wykonują badanie USG Doppler tętnic oraz żył kończyn dolnych i górnych. 

Chirurdzy naczyniowi OVO MEDICAL

E-rejestracja