Czy możemy zapobiec otępieniu?
Czy możemy zapobiec otępieniu? Długość życia stale rośnie i dlatego możemy się spodziewać dużego przyrostu liczby przypadków choroby zwanej otępieniem lub demencją. …
Choroba Alzheimera – czy można ją powstrzymać?
Choroba Alzheimera – czy można ją powstrzymać? Choroba Alzheimera jest najczęstszą przyczyną otępienia, czyli nasilonych zaburzeń funkcji poznawczych i zachowania, które utrudniają …
Webinar: Jak schudnąć zdrowo i skutecznie?
Jak Schudnąć zdrowo i skutecznie? Ile razy próbowaliście ale zawsze kończyło się tak samo… Zapraszamy do obejrzenia webinaru mgr Emilii Lubczyńskiej poświęconego …
Ból wątroby – przyczyny
Ważne jest, aby zwrócić się do lekarza w przypadku wystąpienia bólu w prawej stronie nadbrzusza – w prawym podżebrzu, ponieważ tylko specjalista …
Jak leczyć zapalenie gardła
W przypadku zapalenia gardła spowodowanego przez wirusy, zwykle nie ma potrzeby stosowania antybiotyków, ponieważ działają one wyłącznie na bakterie, a z błahą …
Kołatanie serca – najczęstsze przyczyny
Skutki kołatania serca mogą być różne i mogą obejmować: Omdlenie lub utratę przytomności: Jeśli serce nie pompuje krwi w odpowiedniej ilości, może …
Zapalenie płuc – przyczyny i leczenie
Antybiotyki są głównym lekiem stosowanym w leczeniu zapalenia płuc. Są one skuteczne w zwalczaniu bakterii, które są odpowiedzialne za większość przypadków zapalenia …
Ból brzucha – czy to poważny objaw?
Osoby mieszkające we Wrocławiu lub okolicach zapraszamy do naszego nowoczesnego centrum medycznego znajdującego się w budynku OVO przy ulicy Podwale 83/6. Zapewniamy …
Vademecum menedżera ryzyka, czyli nowe wytyczne prewencji sercowo-naczyniowej w codziennej praktyce.
Vademecum menedżera ryzyka, czyli nowe wytyczne prewencji sercowo-naczyniowej w codziennej praktyce Mija właśnie pół roku, odkąd Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne (European Society of …
Wiosenne warzywa i owoce
Nadchodzą nowalijki Nadchodzą wiosenne warzywa i owoce, nowalijki zaczynają się pojawiać na półkach a nam konsumentom rośnie apetyt. Przy okazji powracają co …
Przewlekła niewydolność serca i choroby współistniejące
Przewlekła niewydolność serca i choroby współistniejące w gabinecie lekarza rodzinnego – jak leczyć, żeby nie zaszkodzić? Artykuł opublikowany w miesięczniku TERAPIA 2/2021 …
Nadciśnienie tętnicze i choroby współistniejące
Gdy nadciśnienie tętnicze staje się jedną z wielu chorób – jak zostać dobrym menedżerem ryzyka? Artykuł opublikowany w miesięczniku TERAPIA 2/2021 SUMMARY …
Leczenie ozdrowieńca z wielochorobowością po COVID-19
Krajobraz po burzy, czyli leczenie ozdrowieńca z wielochorobowością po COVID-19 Artykuł opublikowany w miesięczniku TERAPIA 2/2021 SUMMARY The prolonged and longer-term observation …