OVO MEDICAL to specjalistyczne centrum medyczne oferujące wykwalifikowaną kadrą specjalistów posiadających do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny
Aby umówić się na wizytę zadzwoń pod numer:

(+48) 71-738-75-75

Zarejestruj się na wizytę online!

Skorzystaj z naszego wygodnego narzędzia do rejestracji internetowej. Wybierz specjalistę oraz dogodny termin.

Kriochirurgia to metoda leczenia łagodnych zmian skórnych poprzez punktowe zamrażanie części chorobowej. Jej zaletą jest brak konieczności rozcinania skóry, brak dolegliwości po wykonaniu zabiegu oraz krótki czas trwania zabiegu.

Aparat do kriochirurgii wykorzystuje ciekły azot, którego tempratura wynosi około -190°C. Zamrażanie odbywa sie poprzez bezpośredni kontakt sondy ze zmianą skórną lub metodą natryskową z zastosowaniem specjalnych nakładek ograniczających strefę mrożenia.

Zabieg z reguły przeprowadza się bez znieczulenia gdyż jest on dla pacjenta niemal zupełnie bezbolesny, ewentualnie odczuwalny jako pieczenie / delikatny ból.

W niektorych przypadkach może nastapić konieczność powtórzenia zabiegu.

Schorzenia leczone metodą kriochirurgii:

  • brodawki (zwykłe, łojkowate, płciowe, stóp),
  • włókniaki,
  • naczyniaki jamiste,
  • leukoplakia błony śluzowej,
  • bliznowce,
  • nagniotki.

Z zabiegu mogą korzystać pacjenci w każdym wieku, bez względu na stan zdrowia, również kobiety w ciąży. Zabieg nie wymaga żadnego przygotowania od pacjenta.

Aby umówić się na zabieg kriochirurgii skontaktuj się telefonicznie z recepcją Ovo Medical lub umów wizytę u jednego z dermatologów pracujących w OVO MEDICAL