OVO MEDICAL to specjalistyczne centrum medyczne we Wrocławiu oferujące wykwalifikowaną kadrą specjalistów posiadających do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny
Aby umówić się na wizytę zadzwoń pod numer:

Chrapanie, przerwy w oddychaniu, nadmierna senność w ciągu dnia wskazują na zaburzenia oddychania podczas snu i potrzebę diagnostyki. Poligrafia pozwala na wykrycie zaburzeń oddychania podczas snu, głównie obturacyjnego bezdechu sennego oraz chrapania. Poligrafia jest uproszczoną wersją polisomnografii, którą można przeprowadzić w domu. 

Obturacyjny bezdech senny powodowany jest przez znaczne rozluźnienie mięśni kontrolujących górne drogi oddechowe w czasie snu. Skutkuje to opadnięciem podniebienia miękkiego oraz zwężeniem górnych dróg oddechowych. Następuje wtedy chrapanie, a przy znacznym zwężeniu dróg oddechowych, chwilowe zatrzymanie oddychania. Przerwy w oddychaniu mogą trwać od kilku do kilkunastu sekund i powtarzać się nawet kilkaset razy w ciągu nocy.

Poligraf rejestruje i zapisuje wskaźnik bezdechu (AHI), wskaźnik spłycenia oddechu (HI), ograniczenie przepływu, chrapanie oraz wskaźnik obniżenia nasycenia krwi tlenem (ODI).

Badanie poligraficzne trwa jedną noc i nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak wieczorem przed poligrafią nie powinno się pić alkoholu ani kawy, a także stosować środków nasennych i uspokajających (chyba, że zostało to wcześniej ustalone z lekarzem). W przypadku przyjmowania leków działających na ośrodkowy układ nerwowy lub  zmniejszających napięcie mięśni (stosowanych w leczeniu urazów i chorób kręgosłupa) należy poinformować o tym lekarza przed badaniem.
Po upływie nocy, podczas której odbywa się badanie poligraficzne pacjent zgłasza się w celu usunięcia urządzenia pomiarowego. Wynik jest znany po analizie zapisu.

Poligrafia pozwala na wczesne wykrycie bezdechu sennego i ocenić stopień zaawansowania. Dzięki temu można rozpocząć odpowiednie leczenie.

Aby umówić się na poligrafię snu skontaktuj się telefonicznie z recepcją Ovo Medical.

Opis badania wykonywany jest przez lekarza specjalizującego się w diagnozowaniu obturacyjnego bezdechu sennego dr n. med. Dominikę Urbanik.

    Dominika Urbanik - ZnanyLekarz.pl